V akých topánkach sa vám najlepšie šoféruje? Do auta si často sadáme práve v športových teniskách, či poltopánkach. Neraz sa však stane, že to niekto skúša aj v lodičkách či dokonca so šľapkami na nohách. A v tom prípade o akomkoľvek pohodlí ani nemôže byť reč.

Ak jazdíte autom len pár kilometrov, jazdu zrejme prežijete v akýchkoľvek topánkach. Aké to však je, keď za volantom trávite hodiny denne? Vtedy sa už oplatí popremýšľať nad poriadnou obuvou do auta. My sme sa zamerali na hlavné prednosti tenisiek talianskej značky Sparco, ktorá skúsenosti pri ich návrhu čerpala práve z motoršportu. Výsledkom by teda mali byť pevné tenisky, ideálne na šoférovanie, ktoré navyše dobre vyzerajú.

Zistiť cenu

Športové tenisky Sparco ideálne aj pre šoférov

Talianska spoločnosť Sparco nie je známa iba svojimi tuning doplnkami pre autá. Práve móda a dizajn sú jednou z talianskych domén a preto sa v tomto smere môžeme spoľahnúť na originálny a štýlový dizajn. Ako sme už v úvode spomenuli zaujímať nás bude kolekcia športovej obuvi Sparco, ktorá je určená nielen na bežné nosenie ale aj pre šoférov, ktorí v aute trávia veľa času.

Šoférom, ktorí v aute trávia veľa času by určite nemalo chýbať poriadne obutie. To by sa malo vyznačovať dostatočnou pevnosťou a rozmermi, ktoré umožňujú presné ovládanie pedálov. Samozrejmosťou by mali byť kvalitné materiály zabezpečujúce dlhú životnosť obuvi a pohodlie počas nosenia. Športové obutie Sparco tieto požiadavky spĺňa a ocenia ich aj profesionálni pretekári, vodiči z povolania a prakticky každý šofér tráviaci v aute veľa času.

Aké sú športové tenisky Sparco?

Nedalo nám to a tak sme športové tenisky Sparco vyskúšali. Išlo konkrétne o model SP-F5 v atraktívnom čierno-červenom prevedení. Aké teda boli? Už na prvý pohľad nás zaujalo spracovanie syntetickej kože, ktoré je naozaj detailné. Žiadne zle opracované okraje, jednoducho, výrobca si nechal záležať na detailoch.

Topánka je popritom veľmi ľahká, čo znamená, že ani po dlhom nosení (napríklad pri šoférovaní) nebudete cítiť únavu. Napokon, presne na to sú, práve pri šoférovaní sa nám osvedčili najviac. Vďaka zaoblenej špici topánky sa nestane, že by ste napríklad zavadili o nesprávny pedál.

Spevnená päta navyše nohe pri šoférovaní poskytuje dostatočnú oporu. Z tohto pohľadu nie je naozaj nič, čo by sme teniskám Sparco SP-F5 mohli vyčítať. Gumená podrážka je navyše dostatočne hrubá a vyzerá, že toho vydrží celkom dosť. Samozrejme, to by si už z našej strany vyžadovalo dlhšie testovanie.

Sumár: Tenisky Sparco SP-F5 určite zaujmú každého auto-moto fanúšika. Ich dizajn je taký, že si ich pokojne môžete dať aj k pretekárskej kombinéze. Inak sú ale celkom casual, takže si ich pokojne dajte nielen keď budete veľa jazdiť ale aj na rôzne prechádzky. Sú ľahké a vyzerajú, že toho dosť vydržia. Za nás teda určite odporúčame!

Štýlové tenisky Sparco: to najlepšie na šoférovanie
Tagy:    

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *