Turistické topánky, ktoré veľmi dobre a ľahko kombinujú rýchle tempo moderného života s premenlivými poveternostnými podmienkami, môžu slúžiť ako vynikajúca náhrada za ťažké zimné topánky aj športové modely ľahkých topánok v horúcom období. Čo sú to trekové topánky, a aké sú ich vlastnosti a výhody?

Moderná treková obuv sa vyrába s využitím moderných technológií pôvodne určených na športové výlety turistov a horolezcov, ktoré dokonale chránia nohy pred prienikom vlhkosti a podchladením a zároveň umožňujú pokožke slobodne dýchať.  Čo je na nich ale ešte tak zaujímavé?

Poskytujú vašim chodidlám pohodlie a bezpečnosť

Štýlové modely trekových topánok určených na dlhú chôdzu v náročnom teréne sa od bežných ľahkých tenisiek líšia prítomnosťou špeciálneho reliéfu na podrážke, ktorý poskytuje pohodlie a bezpečnosť vďaka najlepšiemu záberu na akomkoľvek problémovom povrchu alebo pri rýchlom pohybe na mokrej ceste.

Vlastnosti stavby týchto modelov vám umožňujú chrániť nohy pred prienikom vetra, zaistením chodidla a zabráneniu jeho zraneniu pri chôdzi. Podrážka má aj zvýšený stupeň odpruženia, čo topánkam poskytuje výhody pri cestovaní s batohom alebo inou záťažou a zároveň znižuje zaťaženie chrbtice.

Ako si vybrať kvalitnú trekovú obuv?

Všetko závisí od zložitosti vašej trasy a jej vlastností. Všeobecne možno povedať, že trekové topánky sú dobré tam, kde je pri chôdzi dôležitá rýchlosť a nízka hmotnosť. Trekové topánky tiež dokážu dobre zafixovať členok.

Na rozdiel od bežných tenisiek sú tieto topánky aj anatomickejšie, majú spoľahlivú a protišmykovú podrážku a zvršok je vyrobený z membránových materiálov. Na rozdiel od klasických tenisiek trekové topánky tiež zabraňujú vykĺbeniu členkov. Sú z odolnejších materiálov a vždy pripravené vám váš výlet, nielen v prírode, spríjemniť na maximum.

Tak sa o tom presvedčte a skúste s nimi kráčať životom aj vy. Veľmi rýchlo sa presvedčíte, že treková obuv je príjemný spoločník na každú cestu.

Najlepší spoločník na dlhé príjemné cesty do náročného terénu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *