Segment s pracovnými odevmi ponúka množstvo pracovných a bezpečnostných topánok. A pri každej vám predajca povie, že tá jeho je najlepšia a najkvalitnejšia. Ako však nájsť skutočne kvalitné pracovné topánky?

Kvalitná obuv myslí aj na zdravie

Pracovná, resp. bezpečnostná, obuv má v prvom rade ochrániť užívateľa pred rôznymi nebezpečenstvami na pracovisku. S týmto cieľom sa dlhé roky vyrábali ťažkopádne pracovné topánky, ktoré sa nielen zle nosili, ale taktiež odrádzali svojim dizajnom. Najhoršie však na tejto obuvi je fakt, že sa predávaj aj v 21. storočí.

Zo zdravotného hľadiska bola takáto obuv katastrofálna voľba. Obuv nebola nijak anatomicky tvarovaná, priedušná a ani užívateľsky prívetivá.

Investujte do dobrých topánok, oplatí sa to

Prémiové a vysoko kvalitné pracovné topánky sú nielen dizajnovo vyladené, ale taktiež používajú moderné materiály a bezpečnostnú triedu spĺňajú viac, ako určuje norma. 

Najväčším benefitom kvalitnej topánky je však zdravie. Vďaka moderným materiálom je obuv priedušná a dobre vetraná. Nevznikajú tak rôzne kožné problémy a iné nepríjemnosti. Taktiež takáto obuv neobsahuje žiadne škodlivé látky či farbivá, ktoré sa potením dostávajú do pokožky. 

Najviac prospešné sú však stielky, teda vložky v topánkach. Tie najkvalitnejšie vám šetria chrbticu a odľahčujú kĺby a chrbát. Dobrá stielka, spolu s kvalitnou podošvou, vám dokáže zlepšiť kvalitu života počas práce. Priemerný človek strávi v práci 8 hodín, a ak má nekvalitnú pracovnú obuv, ktorá je bežne dostupná vo väčšine obchodov, tak si zarába na skutočný problém.

Skúste fínsky Jalas – technicky najpokročilejšia pracovná obuv

A zrovna spomínané stielky a tlmenie nárazov má najlepšie spracované fínsky výrobca pracovnej obuvi Jalas. 

Značka vyrába pracovnú obuv už viac ako 100 rokov (od roku 1916) a neustále napreduje. Veľmi obľúbená je už aj na Slovensku, a to hlavne vďaka vysokej kvalite a prepracovaným detailom. Pracovná obuv Jalas obsahuje tlmiaci materiál Poron XRD, ktorý rozkladá absorbovanú energiu v samotnej stielke a podošve, a nevracia ju späť do nôh, chrbta a hlavy. S topánkami Jalas vás tak už nebude bolieť hlava, čo je najčastejší problém spôsobení nekvalitnou obuvou.

Autorizovaným distribútorom fínskeho Jalasu je REPRESENT. Workwear a celú ponuku nájdete na e-shope www.representworkwear.sk

Kvalitná pracovná obuv? Skúste fínsky Jalas, patrí k svetovej špičke

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *